En Ucuz Uçak Biletine Nasıl Sahip Olunur

 Misafir Yazar
Onur Air Bilet
En Ucuz Uçak Biletine Nasıl Sahip Olunur?

Uçak ile seyahat bir çığ gibi büyüyor ve uçak seyahati yaygınlaştıkça , artık uçak bileti bulmakta zorlanabiliyoruz. Özellikle özel günlerden, tatillerden, bayramlardan önce bilet bulabilmek içinden çıkılamaz bir hal alabiliyor. Bilet bulsak bile çok yüksek fiyatlardan bilet alabiliyoruz ve bu da bütçemizi olumsuz etkiliyor.


En uygun fiyata uçak bileti bulabilmemiz için bilet alırken dikkat etmemiz gereken maddeler var.

Özellikle gideceğimiz yeri önceden belirleyip o tarihe göre önceden rezervasyon yaptırmalıyız ki daha uygun fiyata alabilelim. Çünkü erken aldığımız biletler 1-2 gün öncesinden aldığımız biletlere göre arasında çok büyük farklar oluyor. Seyahatimizi eğer bizim için uygunsa Cumartesi günleri yapmamız da bizim için daha iyi olacaktır, çünkü hafta içi, iş için gidip gelen çok olduğundan dolayı bilet sayısı azalıyor ve bilet sayısı ne kadar azalırsa, fiyatı da tam tersi o kadar artıyor.

Ucuz uçak bileti almanın başka bir yolu ise gece uçuşları, gece uçuşları da normal uçuşlara göre daha uygun oluyor, çünkü gece uçuşlarında firmalar uçakları dolduramadığı için daha uygun fiyatlara koltukları satışa çıkartıyorlar. Bunu takip ederek de daha uygun biletlere sahip olunabilir. Aktarmalı uçuşları da tercih etmemeliyiz, çünkü aktarmalı uçuşlarda iki uçağa birden bindiğimiz için fiyat daha da artıyor, ve seyahatimiz daha pahalı bir hale gelmiş oluyor, direk uçuş olan yerler için aktarmalı uçuşları kullanmamak bizim için daha iyi olacaktır. Eğer bir şehirde 2 tane hava alanı varsa, seçeceğimiz hava alanı da önemlidir. Mesela İstanbul'da Atatürk Hava alanı, Sabiha Gökçen Hava alanına kadar biraz daha pahalıdır. Örneğin İstanbul-Adana uçak seferlerinde Onur Air bilet firması aynı gün Atatürk Hava alanına, Sabiha Gökçen'i kıyaslarsak 20-30 TL'lik arada bir fark olabiliyor. Çünkü şehir merkezine olduğu için Atatürk'e inen ve Atatürk'den kalkan uçaklar daha pahalı oluyor. Yolculuğa çıkmadan önce , tüm bu uyarıları dikkate alarak yolculuğa çıkarsak daha ekonomik ve bütçemize göre seyahat etmiş oluruz.


Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , ,


1 yorum:

  1. Gerçekten çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Böyle aydınlatıcı yazılar daha sık yayımlansın efendim elinize sağlık.

    YanıtlayınSil

İsviçreli Bilim Adamları ve Troll'ler yazamaz.