Facebook Beğenmeme Düğmesi

Neden hala yapılmamıştır anlamakta güçlük çekiyorum. Örneğin ''Beğen'' düğmesinin hemen yanı başına ''beğenmeme'' olgusunu belirtecek bir cümle,sözcük bulamıyor olsanız dahi  '' :( '' böyle bir ifade şekli ile sorun çözülebilir. En azından benim için bir sorun çünkü ben sorun olarak görüyorum.
Listemdeki kişilerin, yaptığı herhangi bir paylaşımdan duyduğum rahatsızlığı o arkadaşı silerek, paylaştığı içeriğe yorum yaparak veyahut mesaj göndererek belirtmek istemiyorum.
''Beğen'' düğmesinin yanına '' :( '' konulabilir.
Ayrıca beğenmiş olunan bir sayfanın eski adıyla hayranı olunan bir sayfanın paylaşımlarının hepsini beğenmek zorunda değil insan, sırf bir paylaşımı beğenmedi diye de sayfayı beğenmekten vazgeçecek değil, yorum yapmak zorunda da değil. O halde yukarıda anlatmış olduğum beğenmeme tuşu facebook'a güzellik, kullanışlılık ve insanların sanal alemde ifade etme gücünde artış sağlayacaktır. Hem de sayfa sahibi tepkileri görüp ona göre nabız ölçebilecektir.

Şu şekilde de bir çözüm bulunabilir;
  -İsteğe bağlı ''Beğenmeme Tuşu'' Şöyle, kişisel kullanıcıların hesap ayarlarından düzenlenebilir; 
''Tüm paylaşımlarında, '' :( '' (Beğenmeme Tuşu) görünsün mü ?   Evet/Hayır
Sayfa ayarlarında da aynı şekilde, '' :( '' (Beğenmeme Tuşu) görünsün mü ?   Evet/Hayır
Bence gayet şık oldu. :)
Mark Zuckerberg' e gönderdiğim mesajın Türkçe'sini okudunuz. :)

Orjinali böyle;

Hi specific human, ( You are unbelievable! :) )

There still am having trouble understanding why. For example, immediately adjacent to''Like''button''dislike''to indicate a case of a sentence, even if you can not find the word '': (' 'problem can be solved with such a mode of expression. At the very least a problem for me because I see this as a problem. my list of people, that his dissatisfaction with his friend, by deleting a share, no, I do not want to specify shared content by commenting Or by sending a message.''Like'' button next to the '': ('' placed.
Also liked the old name, you are a fan of a page owned owned shares of a page does not have to like all people, just because he did not like sharing a page like not to give up, but it does not have to comment. So I'm not liking key facebook expounded above beauty, usability, and will increase the power of people to express in the virtual world. Able to measure her pulse to see the reactions as well as the page owner.
A solution can be found in the following way;
-Optional Button''dislike''
How so?
He personally edited the users account settings;
''All shares'': (''(not liking key) Is Visible? Yes / No
Page settings in the same way,'': (''(not liking key) Is Visible? Yes / No
I think it was very stylish. :)
Turkish version;
http://yorumyorum.blogspot.com/2011/11/facebook-begenmeme-dugmesi.html
I'm sorry to google translate english. :)

Mesajın sonunda, Google translate'ten yaptığım çevirinin ingilizcesi için,
kusura bakma dedim tabiki. :)
Bakalım, belki bir gün cevap gönderir..
Etiketler:
, ,


2 yorum:

İsviçreli Bilim Adamları ve Troll'ler yazamaz.