1.000.000 "İyi" İnternet Kullanıcısı Aranıyor!

Son günlerde İstanbul, Ankara ve İzmir'de billboardlarda sıkça görmeye başladığımız bir slogan var: "1.000.000 "iyi" internet kullanıcısı aranıyor!"

Altına da şöyle bir not düşülmüş: "Adayların ekranlarından 1 satır verecek kadar "iyi" olmaları yeterlidir."

Aslında bu son derece yenilikçi bir sosyal projeleri destekleme yöntemi. www.ekledestekle.com adresinden bilgisayarınıza bir program indiriyorsunuz. Bu program araç çubuğunuza bir "satır" gibi yerleşiyor. Bu satırda görüntülenecek reklamlardan yaratılan kaynakla, projede yer alan sivil toplum kuruluşlarına destek veriyorsunuz. Böylece hem cebinizden 5 kuruş harcamadan sosyal projelere destek vermiş, hem de internette geçen zamanınızı "iyi" şeylere harcamış oluyorsunuz.

Kullanıcı sayısı ne kadar artar ve mecra reklamverenler için ne kadar cazip hale gelirse, o kadar çok sivil toplum kuruluşu ve sosyal projenin desteklenmesi mümkün olacak. Dolayısıyla her şey aslında sizlerin, yani internet kullanıcılarının elinde.

Projeye katılmak çok kolay. www.ekledestekle.com adresine girip, "İndir, Ekle" butonuna basıyor ve basit bir programı indirip, kullanıcı kaydınızı oluşturuyorsunuz. Kaydınızı oluştururken de hangi projeyi / projeleri desteklemek istediğinizi seçiyorsunuz.

Tüm vereceğiniz 3-5 dakika vaktiniz ve sonrasında da ekranınızda sizi rahatsız etmeyecek kadar küçük bir alan…

Bakalım Türkiye’de kaç tane "iyi" internet kullanıcısı var…

Bir bumads advertorial içeriğidir.
Etiketler:


12 yorum:

 1. tam olarak anlamaıdm sanırsam. bir milyon iyi internet kullanıcısı ile sivil toplum kuruluşlarının reklamını yapacağız birileri kesesine bla bla bla. önyargım bu.

  YanıtlayınSil
 2. Bu reklamlardan gelen paralar ,sosyal projelere destek olacak,benim anladığım.Bunun için çok kişiye ulaşması ve bu durumun reklam verenlere cazip gelmesi gerekli...

  YanıtlayınSil
 3. gelir doğru yere aktarılacaksa neden olmasın..ancak önce bunun en doğruşekilde yapıldığından emin olmalıyız.bizler hiçbir kâr amacı gütmeden,bloglarımızda yazıyoruz.ve takib edenler samimiyetimize güveniyorsa,proje mimarlarına da güven duymamız şart.

  YanıtlayınSil
 4. @coward illaki bu kampanyadan çıkarları olan insanlar olacak. ama önemli olan bir yardımın söz konusu olması.

  YanıtlayınSil
 5. @Deniz Zehra dediğiniz gibi takipçiler güveniyorsa sorun yoktur. bunu paylaşanda elbette proje mimarlarına güveniyordur. :)

  YanıtlayınSil
 6. @yorumum geldi! proje mimarlarına nasıl güven duydun anlat bizde duyalım.
  öyle cazip konu başlıkları altında blog kasmak işin kolay tarafı. (blog içi özeleştiri hemde halka açık şekilde, nizam-ı mülk tarzı)

  YanıtlayınSil
 7. :)Desteklemek yada desteklememek kişilere kalmış bir durum...Duyurunuz için teşekkürler.Ben bu ilanı hiç görmemiştim.

  YanıtlayınSil
 8. @Kardeşim işte bir özgür düşünce destekçisi daha. teşekkürleeeer! :D iyi bloglar. :)

  YanıtlayınSil
 9. @yorumum geldi! ankaranın en baba yerlerinden bilboard kiralamanın bedelinden fazlasını temiz saf niyetli iyi bir miyon internet kullanıcısından çıkartabileceklerini bildikleri için..

  YanıtlayınSil
 10. @yorumum geldi! ne kadar doluyum lan bu tarz işlere karşı :D

  YanıtlayınSil

İsviçreli Bilim Adamları ve Troll'ler yazamaz.