İşte İstanbul 2020 Olimpiyat Oyunları Sloganı

Gençlik Ve Spor Bakanı Suat Kılıç açıkladı ve gayet güzel buldum. ''İstanbul 2020... Birlikte Köprüler Kuralım.'' İngilizce olarak şöyleymiş; ''Istanbul 2020...Bridge Together''
Slogan açıklamasının ana teması ''Köprüler Kurmak'' Yani medeniyetler arası, kültürler arası, diller arası ve asya ile avrupa arasında köprüler kurmak... Şeklinde.

Bakanın yaptığı açıklamalar bana çok fazla iddialı geldi, mesela, '' İyi bir olimpiyat yapmayacağız, muhteşem bir olimpiyat yapacağız.'' Ayrıca çok uçuk bütçelerin ayrılması ne içindir anlam veremedim, olimpiyatların Türkiye'de yapılması neden bu kadar önemli yüzeysel açıdan anlam veremiyorum ancak Türkiye'nin sırf spor olsun diye böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. :) Ve sporun içine siyasi stratejiler karışınca da spor spor olmaktan çıkıyor. Olimpiyatlara harcanacak bütçeyi eminim halka çok daha yararlı işler yapılabilir. Ha! Bana sorarsanız; ''Avrupa Birliği'nin canı cehenneme.'' Bakıp göreceğiz.

İlerleyen zamanlarda olimpiyat'ın ilk kez müslüman bir ülkeye verilip verilmeyeceği avrupa'da tartışma yaratacaktır eminim. Ya da verildiyse daha önce ben bilmiyorum. :)
Etiketler:
, , , , , , , , , ,


0 yorum:

Yorum Gönderme

İsviçreli Bilim Adamları ve Troll'ler yazamaz.