Oyuna Gelme Türkiyem


Yapmayın arkadaşlar oyuna gelmeyin!

Dün Mısır’da, Libya’da, Yemen’de, Suriye’de halk ayaklanıyor dediler, bugün hallerini görüyoruz. Türkiye için de benzer bir senaryo çizilmiş durumda ve bu eylemler devam ettiği sürece akıbetimiz farklı olmayacaktır. Haklı bir direniş, hakkını legal yollardan aramalıdır. Demokrasiye olan inancımızı kaybedip de hakkımızı anarşiyle, eylemlerle, protestolarla aramaya çalıştığımız sürece iç savaş kaçınılmaz olacaktır. Hepinizin gördüğü üzere bu polis halk arasındaki şiddet yarın halkın içinde devam edecektir. Eli kanlı gözü dönmüş ülkemizin menfaatlerinin aleyhine hazırda bekleyen onca grup varken bu sizce kaçınılmaz bir durum mudur? Bütün siyasi partilerin bütün liderlerin canı cehenneme! Bundan on sene sonra beklide hiçbirinden eser kalmayacak ama bu ülke akıbeti malum bir oyuna düşerse sonu hüsran olacaktır. Yine biz kaybederiz. Yüz yıl geriden geldiğimiz şu dünya da bir yüzyıl daha geriye gitmeyi hangimiz ister?
Parti liderleri, öncü kuruluşlar, ünlüler, medya hiç biri bizim geleceğimizin karar kılıcısı olamaz, olmamalıdır da. Bugün bize basit gibi görünen bu eylemlerin nereye varacağını sanıyorsunuz? Hükümet mi düşecek? Sistem mi değişecek? Atatürk geri mi gelecek? Hiç biri olmayacak.
Polis terörü, medya körlüğü derken ,’’Dış Güçlerin’’ avuçlarını ovduklarını görün, bilin, hissedin. Tencerelere tavalara vurarak, meydanlarda oturarak hatta Türk bayrağı ve Atatürk posterlerini sallayarak vatan ne kurtarılır ne de sevilir. Aklıselim insanlarsınız ki bir duyarlılığın sonucu olarak sokaklara dökülüyorsunuz; ülkemizin gelişmesi, refah seviyesinin yükselmesi, demokrasi-insan hakları ve özgürlüklerin anlam ve önemini koruyup doğru bir şekilde uygulanması, ekonomi ve teknolojinin gelişmesi ve ilerlemesi hatta ve hatta ağaçlar ve ormanların korunması bile ‘’Eylem ve Protestolarla’’ gerçekleştirilemez!
Bugün haklı halkın zemin oluşturduğu eylemler, yerini kaosa ve anarşiye bırakıyor. Siz bütün bunların yaşanmasını istemezdiniz ama açın bakın dünya medyası neleri konuşuyor.

Bu ülkeyi seviyorsanız eğer lütfen duyarlı olun, sağduyulu olun.


Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , ,


4 yorum:

 1. canım kalemine sağlık ne güzel yazmışsın çok haklısın bende onu anlatmaya çalışıyorum ama yok anlamıyorlar hatta bana bu mesele din meselesi mi neden siz kapalı kadınlar karşısınız gibi türden bir sürü yorumlar geldi...

  Dün akşam twetlere baktığımda yazıyordu Amerika demiş ki bu şekilde devam ederseniz hükümet düşer demiş yılmak yola devam gibi şeyler yazıyorlardı çok yazık insanlar bu oyuna gelip tam ortasında kalıyorlar... yazık!.. diyorum ben sadece.

  YanıtlayınSil
 2. @tokideki ses
  ortalığı bulandırmak için çok fazla oyun anda anda sergileniyor. dindar-dinsiz gerginliği yaratılmaya çalışılıyor. %50 söylemi de çok tehlikeli bir söylemdir, tayyibin ağzının içine bakan bir %50 varmış gibi gösteriliyor. kışkırtmadır bu tahriktir. eklenecek çok şey var ama söylenecek çok şey olmadığını düşünüyorum. tansiyonu bir an önce düşürüp kaousu önlemeliyiz.

  YanıtlayınSil
 3. Merhabalar,
  Yazınızı çok beğendim ellerinize emeğinize sağlık. Ben de tamamen aynı fikirdeyim artık bir durmak gerekiyor. Çünkü olaylar iyiye gitmiyor. İnşallah en kısa sürede her şey yoluna girer...Sitenizi çok beğendim ve izlemeye aldım. Bana da beklerim. Güzel paylaşımlarda buluşmak dileğiyle. Sevgilerimle.....

  YanıtlayınSil
 4. @selda nın mutfak defteri
  merhabalar selda hanım, başbekyan son açıklamasında 24 saat süre verdi bakalım neler olacak. ülke kaynamaya devam ettiği sürece halkın ötesinde herkesin ekmeğine yağ sürülüyor lakin bu görülmüyor.

  YanıtlayınSil

İsviçreli Bilim Adamları ve Troll'ler yazamaz.