Tek Kişilik


Yazmak mı? Ne yazmasından bahsediyosun!

Bizler zaten yazılmışız. Yazılmış kaderlerimizi oynuyoruz. Ve yeri gelincede yazılana itiraz etmeye yelteniyoruz.

Mümkünmüdür hiç değiştirmek kaderi. Asla tabi ki. Yalnızca kabullenmesi zor geliyor. Biraz çaba, yanlızca birazcık gayretle herşeyin üstesinden gelinebilir halbuki.  Önemli olan yılmamak. Varlığını, benliğini unutmamak.

Unutmuyorum kendimi. Unutturmaya çalışanın inadına yüzleşiyorum kendimle. Korkmuyorum. Üstesinden gelebilirim.

Gücüm yettiğince mücadelemi vereceğim. Arzularımın, nefsimin uzağında kaldığım müddetçe mutlu olacağıma eminim. Biliyorum, yenik düştüğüm sürece nefsime, başa sarmalar devam edecektir.

Sizlerden de utanmıyorum. Fikirlerim açıktır. Nettir. Paylaşması absürt belki. Olsun. Buna da cesaret edebiliyorum.

Kırmızı çizgiler çizebiliyorum. Saplantıdır belki ama şeffaflıktan iyidir. Şeffaflık zamanla gevşekliği getirir. Sınırların belirgin olsun. Kriterlerin, prensiplerin olsun. Uymadığın sürece kendinle didişirsin. En azından hatanı bilirsin. Ama belirgin olmayan çizgilerin içindeki hayatta neyin doğru neyin yanlış olduğu sonucuna bir türlü erişemezsin. Ilımlı kalırsın. Ilığın hayattaki yeri çok naiftir. Sıcak ol yada soğuk kal.

Ne yaparsan yap neye inanırsan inan, yolunda kal. Değişimi içinde yaşa. Beyninde yaşa. Dışına bir ol. Tek ol. Tek davran. Tek yüzlü ol. Tek bir kişiliğin olsun.

 Aksi halde utanç duygun çürür gider. Laşka olursun. Kendinle çeliştiğin her meselede bir nebze daha yok olursun.

Evet sevgili okur. Bunların sana hiçbir faydası yok. Senin için hiçbir anlamıda yok belki. Zaten kendim için yazıyorum. Benliğim için. Bu anın bundan sonrasından hiçbir farkı olmasın diye tarihe not düşüyorum.

Ben benim. Vede bir tek ben varım benim içimde!


Etiketler:


0 yorum:

Yorum Gönderme

İsviçreli Bilim Adamları ve Troll'ler yazamaz.